پخش زنده: فضانوردان رویکرد ایستگاه فضایی در ماموریت تاریخی

اورلاندو فلوریدا., 31 مه (بی بی سی) — دو فضانورد سرنشین SpaceX خدمه کپسول اژدها نزدیک تاریخی ملاقات با ایستگاه فضایی بین المللی در روز یکشنبه صبح.

کنترل کننده گفت که این کپسول در واقع جلوتر از برنامه است و می تواند بارانداز زودتر از زمان برنامه ریزی شده بود که برای برنامه ریزی در 10:29 p. m. EDT.

تبلیغات

SpaceX نسخه ی نمایشی 2 ماموریت برداشته از ناسا در مرکز فضایی کندی در فلوریدا بعد از ظهر روز شنبه — اولین crewed راه اندازی از خاک ایالات متحده در نه سال.

بی عیب و نقص, راه اندازی, شروع تا 19 ساعت سفر به ایستگاه فضایی و همچنین ساخته شده ایلان SpaceX اولین شرکت خصوصی برای ارسال فضانوردان به مدار.

ماموریت نخستین بار پس از نهایی ماموریت شاتل فضایی که ناسا فضانوردان نمی باید به تکیه بر روسیه به فضا.

فضانوردان باب Behnken و داگ Hurley انجام یک دستی تست پرواز در مدار در روز شنبه با استفاده از کپسول را کنترل صفحه نمایش لمسی. آنها سپس به خواب حدود هشت ساعت قبل از نزدیکی به ایستگاه فضایی.

فضانوردان از خواب بیدار شد در 4:45 a. m. EDT و باید که در نظارت بر همایش با زمین کنترل در SpaceX در هاوتورن کالیفرنیا.

هیچ مسائل با فضاپیما گزارش شده است — توضیح داده شده یک SpaceX مفسر به عنوان “بسیار خسته کننده برای فضانوردان, اما این چیزی است که ما می خواستیم.”

SpaceX تایید کرده بود این کپسول که فضانوردان به نام تلاش به موفقیت رسیده مدار و جدا از مرحله دوم تقویت کننده. اولین مرحله تقویت کننده موشک فرود با موفقیت بر روی یک بارج در اقیانوس اطلس است.

تبلیغات

“امریکا پیشرو دوباره در فضایی” ناسا مدیر جیم Bridenstine گفت: پس از راه اندازی.

“این باور نکردنی بود. قدردانی از همه کار سخت و تشکر برای سوار شدن به فضای” Behnken گفت: بیش از لینک های ارتباطی به زمین خدمه است.

ناسا و اسپیس ایکس به مبارزه طلبیده iffy آب و هوا پیش بینی برای شروع این ماموریت است. طوفان در شرق و مرکزی فلوریدا منطقه ایجاد کرده “هیچ” شرایط حدود دو ساعت قبل از راه اندازی. اما آب و پاک به عنوان شمارش معکوس نزدیک شدن زمان پرتاب.

طوفان نیز تا به حال مجبور به تعویق افتادن راه اندازی چهار شنبه بعد از ظهر.

SpaceX امن قرارداد به ارائه خدمات کشتی به ایستگاه فضایی برای هزینه های ثابت در سال 2014 و توسعه موشک و کپسول با ناسا همکاری است.

این موشک فالکون 9 در حال حاضر ثابت شده اعتماد به عنوان یک اسب بارکش برای حمل تجهیزات به ایستگاه فضایی 250 کیلومتری بالای زمین در 20 پرواز.

ایستگاه فضایی سفر در بیش از 17000 مایل در ساعت تا کپسول انجام چندین مدار برای مطابقت با آن سرعت و ارتفاع. خدمه اژدها خواهد اینچ نزدیک و حوض به آرامی.

کپسول است که به اسکله مستقل اما Hurley قصد پرواز آن را به صورت دستی یک بار دیگر در یک مختصر آزمون قبل از متصل کردن.

“ما را الهام بخش جهان به عنوان کشور منجر بشریت در فضا” معاون رئیس جمهور مایک پنس گفت: پس از راه اندازی.

پس از متصل کردن, Hurley و Behnken به باقی می ماند در کپسول برای تقریبا دو ساعت به عنوان آن را در محل قفل شده است و چک های ساخته شده در آن سیستم است.

هنگامی که دریچه باز می شود, فضانورد کریس کسیدی — در حال حاضر در هیئت مدیره ایستگاه فضایی — است به استقبال تازه واردان. او و روسها آناتولی Ivanishin و ایوان Vagner وارد شده در مارس و به اقامت وجود دارد تا اکتبر.

تبلیغات

Behnken و Hurley نمی دانم چه مدت آنها را در ایستگاه فضایی است.

ناسا گفته است که می تواند به عنوان کمی تا شش ماه و تا آنجا که 16 هفته بسته به اینکه چگونه به سرعت خدمه کامل لازم تعمیر و نگهداری در ایستگاه فضایی و با چه شرایط آب و هوایی مطلوب برای فضاپیما فرود.

Behnken برنامه ریزی شده است به چند spacewalks با کسیدی به عنوان Hurley مانیتور و کنترل ابزار در داخل ایستگاه.

“ما اشتیاق به بخشی از یک آزمون ماموریت آزمون spaceflight,” Behnken گفت: در طول یک مختصر کنفرانس مطبوعاتی در روز قبل از راه اندازی. “این چیزی است که ما در مورد خواب پرواز چیزی به غیر از شاتل فضایی” برای حمل مردم به فضا است.

اگر این ماموریت در نهایت موفق ناسا قصد دارد برای راه اندازی یکی دیگر از کپسول SpaceX به ایستگاه فضایی Aug. 30, Bridenstine گفت.

اعضای خدمه که برای ماموریت به فضانوردان ناسا مایک هاپکینز, ویکتور Glover and Shannon واکر همراه با Soichi Noguchi فضانورد با Japan Aerospace Exploration Agency.

بازگشت به زمین برای نسخه ی نمایشی 2 ماموریت را علامت گذاری اولین فرود یک فضایی آمریکا کپسول حمل فضانوردان از پروژه آزمایشی آپولو-سایوز در سال 1975.

بیش از دهه گذشته فضانوردان ناسا تنها استفاده می شود روسی سایوز موشک و کپسول برای رسیدن به ایستگاه فضایی با هزینه بیش از 70 میلیون دلار برای هر صندلی است.

Behnken, 49 و Hurley, 53, شده اند فضانوردان پس از انتخاب خود را در سال 2000. آنها کار کرده و از نزدیک با SpaceX برای توسعه فضاپیمای جدید سیستم.

دو مرد مشابه به اشتراک گذاری تجربیات زندگی. هر دو با هم ازدواج به زن فضانوردان که به فضا سفر کرده اند و هر دو دارای یک فرزند. هر دو نظامی خلبانان تست و نگه رتبه سرهنگ — Behnken با نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا و Hurley با سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده.

تبلیغات

SpaceX را Falcon 9 rocket اولین مداری راه اندازی خودرو به طور کامل قابل استفاده مجدد اگر چه این موشک برای این راه اندازی شد ،

فضانوردان آماده برای بازگشت به فضا از خاک ایالات متحده آمریکا

یک SpaceX Falcon 9 rocket lifts off, ثانیه پس از 3:22 بعد از ظهر با اولین خدمه سرنشین دار فضاپیمای اژدها از پیچیده 39A در مرکز فضایی کندی در فلوریدا در 30 مه سال 2020 است. ماموریت طبقه بندی شده به عنوان خدمه نسخه ی نمایشی 2 است پرواز فضانوردان ناسا داگ هرلی و باب Behnken و اولین ماموریت سرنشین دار ایالات متحده در بیش از نه سال است.عکس جو مارینو/مهر | مجوز عکس

فضانوردان آماده برای بازگشت به فضا از خاک ایالات متحده آمریکا

یک SpaceX Falcon 9 rocket lifts off, ثانیه پس از 3:22 بعد از ظهر با اولین خدمه سرنشین دار فضاپیمای اژدها از پیچیده 39A در مرکز فضایی کندی در فلوریدا در 30 مه سال 2020 است. ماموریت طبقه بندی شده به عنوان خدمه نسخه ی نمایشی 2 است پرواز فضانوردان ناسا داگ هرلی و باب Behnken و اولین ماموریت سرنشین دار ایالات متحده در بیش از نه سال است.عکس جو مارینو/مهر | مجوز عکس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de