18 مه (بی بی سی) — تصمیم گیری بدن از سازمان بهداشت جهانی آغاز شد 73 مجمع بهداشت جهانی روز شنبه در میان خواستار تحقیق و تفحص از coronavirus ریشه های بیماری در چین است.

سازمان بهداشت جهانی است که تجمع هیئت های نمایندگی از همه 194 که کشورهای عضو است که هر سال به مجموعه ای از سیاستهای سازمان و تصویب بودجه آن است.

برای اولین بار در سال 2020 مجمع مجازی فروم و فشرده شده است به فقط دو روز.

پس از یک جلسه عمومی روز دوشنبه قطعنامه از فردی هیئت معرفی خواهد شد شنبه. توجه متمرکز خواهد شد در پیش نویس قطعنامه مورد حمایت اتحادیه اروپا و استرالیا که خواستار تحقیق و تفحص درباره ریشه های COVID-19 در ووهان چین.

این قطعنامه خواستار یک “بی طرف و مستقل و ارزیابی جامع” از “که هماهنگ بین المللی سلامت, پاسخ به COVID-19” اما نه به طور خاص ذکر است چین یا ووهان.

استرالیا در ماه گذشته خواستار تحقیقات مستقل برای تعیین این بیماری همه گیر آغاز شده که جلب واکنش خشم از چین که متهم به کانبرا از “تعصب ایدئولوژیک و سیاسی بازی ها” در یک زمان در سراسر جهان اورژانس.

تا کنون بیش از 120 کشور امضا کرده اند به وضوح.

چین نیز تحت فشار آمریکا قطعنامه هل دادن به اعطای تایوان “ناظر” در مجلس است. این هم مخالف است توسط پکن که به مدت طولانی در نظر گرفته تایوان یک تبادل نظر مبارکه استان به جای یک کشور مستقل.

مجلس رای خواهد داد دوشنبه در پیشنهاد است که نیاز به حمایت بیش از نیمی از کشورهای عضو به تصویب. هفته گذشته پکن وعده داده شده به حمایت از تایوان اگر این امر اذعان سرزمین اصلی چین به طور موثر انکار تایپه را ادعا می کنند به عنوان جمهوری خلق چین است. تایوان رد درخواست.

در حالی که در نظر گرفته بعید است برای به دست آوردن حمایت اکثریت ناظران می گویند این سطح از پشتوانه آن در دریافت خواهد بود سنج در سراسر جهان نارضایتی از پکن عدم شفافیت در آن زود هنگام دست زدن به شیوع.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im