چه اتفاقی می افتد به مردم پس از اخراج از ایالات متحده آمریکا? و اگر آنها دیگر خانواده در کشور خود چگونه آنها را راه خود را در یک مکان نا آشنا?

در سال 2014 کریستینا Zaldivar خودش را تعمق به این پرسش با برخی از فعالان دیگر پس از او به همراه یکی از آنها به مهاجرت و بررسی در سده کلرادو. که دوست بوده و زندگی بدون وضعیت قانونی در آمریکا برای بیش از 30 سال و تا به حال هیچ خانواده چپ در مکزیک است.

“ما در خانه نشسته [شاپ] پس از آن برای حدود یک یا دو ساعت صحبت کردن در این مورد” به یاد می آورد Zaldivar است که یک عضو از #Not1More رسمی مهاجر-led کمپین حمایت شده توسط آمریکا کمیته خدماتی دوستان که طرفداران و پشتیبانی از کسانی که در رسیدگی به اخراج از کشور.

“و ما در حال پرسیدن” چه افرادی هستند که قرار است به انجام, چگونه می توانم آنها را پیدا کردن کمک کند ؟ اگر شما شده است وجود دارد برای 30-plus و آنها فقط شما قطره در مرز جایی که می تواند شما را به پیدا کردن منابع؟'”

که در سال 2014 گفتگو منجر به ایجاد در اکتبر 2019 از یک منبع رهنما به نام عبور جنوبی فراهم می کند که کسانی که بازگشت به چهار کشور—مکزیک هندوراس السالوادور و گواتمالا—با اطلاعات آنها را پیدا مفید در طول راه.

“ما هر دو شده بود و ترس از ناشناخته انتظارات’ از پرتاب شدن به عقب جنوبی با آگاهی از آنچه که منابع در دسترس خواهد بود به در حال حاضر ذهنی, احساسی و شکست مالی قربانیان مهاجرت های شکسته ما سیستم” Zaldivar می گوید.

مکالمه خود را تبدیل به prescient.

ایالات متحده مهاجرت و گمرک اجازه داده بود که همکار فعال او می خواهم به همراه چک در به باقی می ماند در ایالات متحده تا زمانی که دختر خود را از دانشگاه فارغ التحصیل شد. سپس چند هفته بعد از کافی شاپ گفتگو “مطمئن شوید که به عنوان گه آنها در زمان او,” او می گوید. او سپس به مکزیک بازگشت.

و سپس در ماه نوامبر 2019, Zaldivar شوهر, خورخه رافائل Zaldivar مندیتا بازداشت شد و در ماه ژانویه او نیز تبعید شد به مکزیک. اگر چه او واجد شرایط برای وضعیت قانونی دائم به دلیل ازدواج خود را (او یک شهروند ایالات متحده) او شده بود چک کردن در با یخ پس از ساده مدارک خطا تا به حال مانع او درخواست کارت سبز.

پس از زندگی در آمریکا برای بیش از دو دهه Zaldivar مندیتا اومدند انبوه از مردم دولت deports هر سال یا پس از آنها برگزار شده است در بازداشت در شهرستانها در سراسر کشور و یا دستگیر و در مرز.

برخی از 262,591 مردم برداشته شد از آمریکا به کشورها در سراسر جهان در طول سال مالی 2019 افزایش 4 درصد از سال گذشته با توجه به آمار و ارقام از یخ است.

بیش از 90 درصد از کسانی که اخراجی بودند از مکزیک هندوراس السالوادور و گواتمالا. و در حالی که تعدادی از مکزیک تبعید کاهش یافته و نزدیک به 10 درصد بین 2018 و 2019 تعداد کسانی که بازگشت به کشورهای آمریکای مرکزی افزایش یافت در آن زمان—به میزان 44 درصد به هندوراس به عنوان مثال—یک انعکاس از موج پناه جویان از این کشورها در سال های اخیر است.

بسیاری از افراد تبعید شده به مکزیک اغلب در حال پرواز به ایالات متحده شهرهای مرزی و یا راه می رفت و یا bused در سراسر مرز. کسانی که از آمریکای مرکزی در حال پرواز به طور مستقیم به کشورهای خود.

Zaldivar گفت که بعد از کافی شاپ و بحث او با وسواس ایجاد دستورالعمل ها برای کمک به افرادی که در تبعید—به ویژه کسانی که در خارج از کشور خود از مبدا تا زمانی که آنها دیگر هیچ زمان تماس وجود دارد. “من نگه داشته به آینده را به این ایده و بیش از بیش. من نمی توانستم اجازه دهید آن را,” او می گوید. دوستان آمریکایی با او کار می کرد و دیگر از فعالان این گروه برای ایجاد و تولید راهنمای.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

“عبور از جنوب” تساوی در آمریکا دوستان دهه-به علاوه تجربه مرور بازداشت و اخراج سیستم مبتنی بر جامعه برنامه ها در چهار کشور و تحقیقات گسترده ای. این توزیع از طریق راهنمای هدفمند توسعه—ایمیل انفجار, رسانه های اجتماعی, پست از طریق وکلای مهاجرت و طرفداران و در رویدادهای عمومی است. همچنین این سازمان در حال کار بر روی تعدادی از جبهه برای دریافت اطلاعات به مردم در یخ بازداشت.

عبور جنوبی است آنلاین در دسترس در هر دو زبان اسپانیایی و انگلیسی و در یک کیف پول به اندازه نسخه مردم به راحتی می توانید با آنها ادامه می دهند. این توضیح می دهد که مردم می توانند انجام دهند در صورتی که زمان برای برنامه ریزی قبل از آنها حذف شده و یا آنچه که آنها می توانید انجام دهید اگر آنها به طور ناگهانی دستگیر و سپس تبعید کردند.

راهنمای ارائه می دهد مشاوره در مورد اخذ اعتبار در کنسولگری از چهار کشور از جمله گرفتن گذرنامه و ساخت ترتیبات برای کودکانی که باقی خواهد ماند در ایالات متحده این همچنین شامل یک لیست از سازمان های غیر انتفاعی مشغول به کار بر روی زمین—در مورد مکزیک در امتداد مرز—که می تواند کمک اساسی نیاز دارد.

راهنمای می آید در دستی هنگامی که مردم زمین در طرف دیگر مرز با هیچ ایده که در آن برای پیدا کردن حتی چیزی برای خوردن و یا یک مکان امن به خواب آن شب برای اولین بار می گوید: کتی Bougher یک فعال سیاسی با Coloradans برای حقوق مهاجران, یکی دیگر از دوستان آمریکایی-پشتیبانی گروه.

مقامات مهاجرت او می گوید: “راه رفتن آنها و یا آنها را با اتوبوس به مرز و آنها را به یک منشی مکزیکی که در آن آنها آنها را به برخی از گرایش من نمی دانم یک یا دو ساعت شاید یک ساندویچ یک بطری آب پرتقال و پس از آن موفق باشید. … گاهی اوقات آن را فقط مردان و زنان است و گاهی اوقات آن را نیز کودکان” Bougher می گوید.

همه آنها همان چالش: “کجا آنها کجا آنها را زمانی که آنها راه رفتن از درب آن ساختمان است؟”

Bougher که زمان صرف شده در ایران, پناهگاه در مکزیک و مرکزی امریکا می گوید دولت مکزیک گاهی اوقات کمک می کند تا اخراجی پرداخت هزینه بلیط اتوبوس و یا اعضای خانواده آنها ارسال پول برای بلیط بازگشت به خانه خود شهرستانها. برای مکزیکی ها که صحبت می کنند تنها زبانهای مرز شمالی, او می گوید: “ممکن است به عنوان به خوبی می شود در یک کشور دیگر.”

کارتل های مواد مخدر شایع هستند همراه مکزیکی طرف مرز و اخراجی اغلب ایستادگی و آسیب پذیر Bougher می گوید. بازداشتگاه سپاه پاسداران مصادره بند کفش و کمربند از بازداشت شدگان که باعث می شود آنها به وضوح قابل شناسایی در مرز. و از آنجا که آنها در حال آمدن از ایالات متحده وجود دارد ممکن است یک فرض است که آنها را با پول او می افزاید. “آنها مطلق اهداف,” او می گوید. آنها موضوع را به سرقت به آدم ربایی برای اخاذی…”

لیست موجود پناهگاه در امتداد مرز می آید در دستی برای کسانی که می رسند با هیچ ایده که در آن دیگری را اما اخیر اخراجی همچنین ممکن است پیدا کردن خود را در رقابت برای پناهگاه فضا با آمریکا محدود پناهندگی پناهجویان گیر در مرز تحت آن باقی می ماند در مکزیک سیاست.

Gabriela فلور مدیر برنامه با دوستان آمریکایی خدمات کمیته می گوید: امید است که راهنمای لازم نخواهد بود در آینده “است که ما قطع بودجه به یخ و CBP [گمرک و حفاظت از مرزها], پایان, شرکت های بهره مندی از درد پایان دادن به بازداشت و اخراج و ایجاد یک مسیر به شهروندی.”

“اما که دید مهاجران و متحدان در حال کار برای این است که دور از اینجا و وجود دارد نیاز به می دانم که چگونه به عنوان امن و مطلع به عنوان زمانی که ممکن است دشوار و افتضاح عمل تبعید اتفاق می افتد” فلور می گوید.

در حال حاضر Zaldivar و خانواده اش در حال تلاش برای تعیین آنچه می خواهید انجام دهید و اگر شوهر او مجاز به بازگشت به ایالات متحده زیرا او هنوز هم خانواده در شهر مکزیک او می گوید: نبود لازم برای او را به استفاده از این راهنمای. او در مورد مهاجرت در انتظار بررسی است از سوی دادگاه تجدید نظر به 10 مدار.

“تا آنجا که به آینده برنامه ریزی می رود ما گیر کرده بین یک سنگ و یک محل سخت با گرفتن بچه ها [مکزیک] و یا ترک آنها را,” او می گوید. “دولت هرگز نمی تواند به ما آنچه را از ما گرفته شد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im