چرا کانادا—و جهان—سزاوار بهتر سیاست خارجی در اتاوا

جامعه بین المللی را رد کانادا در شورای امنیت پیشنهاد باید یک کاتالیزور برای یک اساسی ارزیابی مجدد سیاست خارجی و خار یک درایو مربوطه به دموکراتیزه کانادا امور بین المللی.

در پاشنه از کانادا دومین شکست متوالی برای یک کرسی در شورای امنیت سازمان ملل متحد مفسران متعدد به نمایندگی های مختلف سیاسی, گرایش, به نام, برای بررسی و یا تنظیم مجدد از کانادا در سیاست خارجی. به عنوان بخشی از این فشار کانادا سیاست خارجی موسسه منتشر شد نامه سرگشاده ای با امضای بیش از 500 نفر از سیاستمداران و هنرمندان و دانشگاهیان و فعالان خواستار اساسی “ارزیابی مجدد از کانادا سیاست خارجی است.”

خطاب به نخست وزیر جاستین ترودو باز نامه امضا شده توسط کانادا مشاهیر از جمله نائومی کلاین, David Suzuki, Stephen Lewis و لیندا McQuaig و همچنین نشستن نمایندگان مجلس لی غزه پل مردانه Alexandre Boulerice و نیکی اشتون. نمایندگان مجلس سابق Roméo Saganash, Libby, دیویس, جیم مردانه و Svend رابینسون نیز امضا کرد این نامه. دیگر امضا کنندگان عبارتند از: اتاوا MPP Joel سخت ونکوور شهرستان عضو شورا ژان سوانسون, Victoria شهرستان عضو شورا جرمی Loveday سابق فلات-Mont-Royal شهردار لوک Ferrandez Black Lives Matter-تورنتو بنیانگذار شنی هادسون و ریچارد پری از آتش بازی.

نامه ای ارائه می دهد 10 سوال به عنوان یک اساس گسترده بحث در کانادا مکان در جهان است. این شامل اینکه آیا کانادا باید همچنان در ناتو, پشت, معدن, شرکت های خارج از کشور و یا حفظ آن نزدیک تراز با واشنگتن, DC.

فراتر از این ها و مهم دیگر سیاست سوالات ارزیابی مجدد نیاز به دست و پنجه نرم کردن با دو گسترده تر و مرتبط سوال: چرا کانادایی هستند بنابراین اشتباه در مورد کشور خود جایی در جهان و چگونه ما در غلبه بر استارک کمبود دموکراتیک در امور بین المللی?

با وجود شواهد فراوان به خلاف کانادایی به شدت معتقدم که کشور خود یک خیرخواه بین المللی بازیگر و دوست خوب در سراسر جهان است. اما دو شکست متوالی به پیروزی حمایت بین المللی از شورای امنیت سازمان ملل صندلی التماس سوال.

فاصله بین درک عمومی از کانادا نقش جهان و اتاوا اقدامات خارج از کشور تا حدی منعکس کننده ضیق رسمی بحث است. پس از شورای امنیت شکست غالب رسانه ها به شدت تبدیل به فعلی و سابق کانادا دیپلمات به توضیح آنچه بیرون. تصور کنید که حزب محافظه کار از دست دادن انتخابات و رسانه ها تنها درخواست فعلی و سابق رهبران سازمان برای خود ارزیابی.

خارج از دیپلمات ها و سیاستمداران رسانه ها بیشتر به دنبال تفسیر از شرکت های بزرگ و وزارت دفاع ملی (DND) تامین مالی و تراز وسط قرار دارد فکر می کنم مخازن و بخش علمی. هیچ به کانادا در شورای امنیت مبارزات انتخاباتی که به احتمال زیاد تحت تاثیر آرا و فرستاده های متعدد منتشر شده در مطبوعات عمدتا نادیده گرفته شده است. تا شد ده ها تن از مردمی همبستگی بین المللی معدن, بی عدالتی و گروه صلح در سراسر کشور است.

اساسی ارزیابی مجدد سیاست خارجی نیاز به یک پخش در تمام نقاط به ویژه کسانی که از مردم در کانادا زندگی می کنند که احساس عاشقانه در مورد موضوعات مختلف. چه Solidarité کبک-Haïti گفت: در مورد کانادا پشتیبانی برای سرکوب هائیتی جمهور ؟ آیا حقوق اقدام انتقاد از کانادا معدن شیوه در آمریکای مرکزی باید شایستگی? چگونه در مورد ائتلاف همیلتون برای توقف جنگ را به چالش کانادا تحریم سیاست ؟ یا مستقل یهودی صدای در کانادا موسسات خیریه در اسرائیل ؟ یا ائتلاف به مخالفت با تجارت اسلحه شکایات در مورد کانادا شرکت های تولید قطعات برای ما سلاح سیستم ؟ یا Louis Riel بولیواری دایره انتقاد از کانادا مداخله در ونزوئلا وجود دارد ؟

رسانه ها باید فشرده به گسترش بحث فراتر از گروه های بودجه شرکت ها و DND/امور جهانی. همان می رود برای مجلس کمیته دائمی امور خارجه و توسعه بین المللی.

هنگامی که غالب رسانه ها و سیاستمداران نادیده گرفت معتبر مردمی صدای آنها کوتاه قدی دموکراسی است. محرومیت از برجسته سیستم عامل باعث می شود آن را مشکل تر برای جمع آوری پول جذب اعضا و حفظ یک مبارزه روح. هر اساسی ارزیابی مجدد از کانادا در سیاست خارجی باید شامل بحث در مورد سازه هایی که مانع محبوب تعامل در مسائل بین المللی.

کانادا در سیاست خارجی موسسه (CFPI) امیدوار است برای مقابله با این محرومیت. میزبانی وب سایت خود را در اینجا CFPI تلاش برای نهادینه کردن مهم سیاست خارجی فعالیت. آن را به دنبال تقویت کار ضد جنگ معدن و عدالت و همبستگی بین المللی سازمان.

این مهم است که خودمان را به عنوان بخشی از یک جمعی بشریت است. به عنوان انسانی گرمایش جهانی و Covid-19 همه گیر برجسته ما در یک جهان در حال حاضر بیشتر از همیشه قبل از. اساسی ارزیابی مجدد از کانادا سیاست خارجی یک گام به سمت ساخت که یک واقعیت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>