در یک مهمانی شام در اواسط ماه فوریه یک معمار به من گفت که او یک مشکل اتمام پروژه های ساختمانی. این فرش.

آن را ممکن است مسخره به نظر می رسد انتظار می رود که یک پاتوژن حتی یکی که گسترش در نرخ یک بیماری همه گیر می تواند معکوس اقتصادی مسیر که بیش از یک قرن در ساخت. اما coronavirus شیوع همزمان با حملات اقتصادی جهانی شدن از بسیاری از محله های مختلف.

ترین دیوار به دیوار فرش برای پروژه های ساخت و ساز در ایالات متحده او توضیح داد: از چین می آید. از شیوع کروناویروس در ووهان—و متعاقب آن تعطیلی بسیاری از کارخانه های چینی—داشتن یک اثر موج دار شدن در سراسر اقتصاد جهانی تمام راه را به پایین به فرش آمریکا در ساختمان.

این گسترش جهانی جدید پاتوژن در معرض شکنندگی زندگی مدرن است. آن را به عنوان حرکت در اطراف جهان coronavirus است به خطر بیافتد سیستم گردش خون از جهانی شدن به طور چشمگیری کاهش بین المللی جریان پول و کالا و مردم است. این بیماری انجام داده است و نه از نظر اقتصادی با آلوده کردن کمتر از 100 ، 000 نفر است. برون یابی و ترس را از انجام بسیاری از کار برای آن است.

در جهان از همه چیز coronavirus آلوده عرضه جهانی زنجیر وصل است که تولید کنندگان و مصرف کنندگان است. پورت ترافیک در لس آنجلس, ایالات متحده بزرگترین بندر کاهش یافته و 25 درصد در ماه فوریه است. ترافیک کانتینر در کل پایین بود بیش از 10 درصد در ماه گذشته.

تولید کنندگان بستگی دارد که در منابع از قطعات در دور کردن کشور از حال حاضر بوده است تجدید نظر خود را به شرکت در جهانی خط مونتاژ به دلیل تعرفه هزینه های حمل و نقل و افزایش اتوماسیون. این “reshoring” را دریافت افزایش از اختلالات از coronavirus.

مردم هم در حال حرکت در اطراف ، خدمات مسافرت هوایی در داخل و خارج از در حال ظهور نقاط داغ کره جنوبی—ایتالیا—لغو شده است. هواپیمایی فروش بلیط ها در هفته گذشته به پایین 10 درصد بیش از مدت مشابه گذشته سال است. صنعت کروز پس از شیوع بیماری در یک زن و شوهر بزرگ کشتی گرفته است ضربه.

پس از blithely نادیده گرفتن شیوع کروناویروس در چین برای بسیاری از فوریه بازارهای عمده صورت گرفت شیرجه در هفته آخر ماه. بازار سهام از دست داد $6 تریلیون دلار در ارزش هفته گذشته بدترین حالت آن نشان از بحران مالی از یک دهه پیش. این عهد به تداوم این بیماری و بی کفایتی برخی از رهبران ملی به ویژه دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. با وجود مداخله بانک مرکزی و دیگر بانک های مرکزی نوسانات بازار همچنان ادامه دارد.

آن را ممکن است مسخره به نظر می رسد انتظار می رود که یک پاتوژن حتی یکی که گسترش در نرخ یک بیماری همه گیر می تواند معکوس اقتصادی مسیر که بیش از یک قرن در ساخت. اما coronavirus شیوع همزمان با حملات اقتصادی جهانی شدن از بسیاری از محله های مختلف.

محیط زیست, مثلا, مدت طولانی است که شک و تردید بی بند و بار جهانی رشد اقتصادی است. خطر تغییر آب و هوا تیز شده است که نقد قرار داده و آن را مستقیما در وسط جریان اصلی بحث است.

در همین حال بدتر شدن نابرابری اقتصادی به سوال نامیده می شود ظرفیت اقتصادی جهانی شدن به آسانسور تمام قایق ها در افزایش جزر و مد. حتی صندوق بین المللی پول اذعان مهلک تاثیر این نابرابری (اما بدون درگیر شدن در لازم است نهادی تعمیرات اساسی برای رسیدگی به این مشکل).

در نهایت رکود اقتصادی جهانی ادغام بیش از دهه گذشته نشان می دهد که جهان در حال حاضر ممکن است تصویب اوج جهانی شدن است.

در بالای این سیستمیک با چالش های رو به افزایش پوپولیسم سیاسی دارای هدف اقتصادی جهانی نخبگان به عنوان دشمن “مردم.” دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به چالش کشیده این نخبگان و ارتدکسی تجارت آزاد با تحمیل تعرفه های متحدان و دشمنان به طور یکسان و با خروج ایالات متحده مشارکت در تجارت پیمانهایی مانند ترانس اقیانوس آرام همکاری است.

تجارت جنگ او با چین تا به حال شاید بیشترین تاثیر را. این آمار هر دو اقتصاد سخت با از دست دادن شغل بالاتر صورتحساب برای مصرف کنندگان از دست داده و در بازار برای تولید کنندگان و کشاورزان است. به توافق اخیر بین پکن و واشنگتن با وجود بسیاری از تعرفه ها در محل باقی می ماند.

در ضمن انگلستان در نهایت خروج از اتحادیه اروپا در این سال بود که یک پیروزی برای اقتصادی ملی. Populists در جای دیگر باید برافراشته در برابر آنچه استیو Bannon خواستار “داووس کلاس.” نئولیبرالی ارتدکسی با توجه به اظهارات آمریکا برای اولین بار برزیل و مانند آن.

چنین شکست لزوما منجر به مرگ. جهانی شدن به چالش کشیده شده است قبل از مالی بحران بیماری های همه گیر مانند هنگ کنگ آنفولانزا حتی شبح Y2K.

این زمان در اطراف, اما, شکست جامعه جهانی برای ایجاد قوانین جدید راه را برای اقتصاد محیط زیست و بهداشت و درمان ایجاد یک طوفان کامل بین المللی نقصان. اگر چیزی با نسبتا پایین مرگ و میر مانند coronavirus—بین یک درصد و چهار درصد در مقایسه با 50 درصد برای ویروس ابولا می تواند چنین تعدادی در اقتصاد جهانی شاید بیمار بود و در حال حاضر مبتلا به برخی از بسیار وخیم شرایط اساسی.

همه گیر

هنگامی که مردم به سفر آنها را به انواع چمدان از جمله عوامل بیماری زا.

به این ترتیب بود که دوره عالی اکتشاف نیز ملال انگیز دوران نسل کشی است. کاشفان به دنیای جدید آورده vulture از بیماری هایی مانند آبله و سرخک است که جدید به جوامع بومی. استعماری اشغالگران در معرض آمریکا به جنگ و برده داری. اما آن کسانی که بیماری که تا حد زیادی مسئول برای کاهش فاجعه بار در جمعیت های بالا و پایین آمریکا. به عنوان بسیاری از 56 میلیون نفر و یا 10 درصد از جمعیت جهان در زمان درگذشت با آغاز 1600s. میزان مرگ و میر برای جوامع بومی بود و شگفت آور از 90 درصد است.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

در بورس کاشفان بازگشت به خود بومی کشور با سفلیس یک بیماری وحشتناک برای مطمئن شود, اما آن را نمی اساسا کاهش جمعیت اروپا است.

Coronavirus خود را برای پایان دادن به این های اخیر موج جهانی شدن است. مانند آنفولانزای همه گیر از سال 1918 از آن می تواند کمک به روند تکه تکه شدن بیشتر. و یا خدمت به عنوان یک یادآوری از چگونه سلامت بشریت است متقابلا وابسته به سراسر جهان برای هزاران سال, آخرین شیوع بیماری می تواند بی درنگ یک بازنگری چگونه جهان کار می کند با هم.

بیماری های همه گیر هستند از نزدیک مرتبط با حرکت از معامله گران و سربازان. سربازان رومی از بازگشت از بین النهرین بودند مسئول طاعون که زده امپراتوری در قرن دوم میلادی یکی از چندین بیماری های همه گیر است که به کمک end رم با سلطه جهانی. این طاعون قرن چهاردهم آغاز شد و در چین و به اروپا از طریق کشتی های تجاری حمل کک آلوده موش. در دوران مدرن سربازان بازگشته از جنگ در جنگ جهانی اول گسترش آنفولانزای اسپانیایی کشتن تا به 50 میلیون نفر است.

از این گذشته همه گیر شد و یکی از عوامل سقوط اولین موج مدرن جهانی شدن است. قبل از وقوع جنگ جهانی اول در سال 1914 جهان هرگز محکم تر در ارتباط با steamships قطار و تلگراف خدمت به عنوان بافت همبند است. تجارت به عنوان نسبتی از تولید ناخالص داخلی بود در 14 درصد در آستانه جنگ است.

ویرانی جنگ جهانی اول و به دنبال آن بیماری همه گیر آنفلوآنزا برخورد یک ضربه سنگین به تجارت جهانی و ادغام اقتصادی است. جهانی رکود اقتصادی از دهه 1920 ظهور انواع ناسیونالیسم و جنگ جهانی دوم تضمین که توسط 1945 تجارت به عنوان یک نسبت تولید ناخالص داخلی کاهش یافته بود به صرف 5 درصد است.

مدرن جهانی شدن ممکن است ساخته شده توسط طب مدرن. یک زن و شوهر از بیماری های همه گیر شکسته از سال 1945 اما آنها نمی مختل جهانی سیستم گردش خون. در باستانی اکدی زبان کلمه به صورت اپیدمی بیماری به معنای “مرگ حتمی است.” تنها به تازگی متخصصان پزشکی قادر به رسیدگی به شیوع بیماری در چنین مقیاس.

با تشکر از موج دوم جهانی شدن تجارت افزایش خواهد دوباره به سطح آن ثبت نام در سال 1914—اما تنها در اواخر 1980s. با فروپاشی بلوک شوروی یک موج سوم جهانی شدن حذف موانع جابجایی کالا و پول است. حتی چین اسمی کمونیست کشور به عضویت سازمان تجارت جهانی در پایان سال 2001. پس از ارائه نسخه خود را از جهانی شدن را از طریق کمربند و جاده ابتکار است که چین در مرکز رشد شبکه تجارت و امور مالی.

Coronavirus خود را برای پایان دادن به این های اخیر موج جهانی شدن است. مانند آنفولانزای همه گیر از سال 1918 از آن می تواند کمک به روند تکه تکه شدن بیشتر. و یا خدمت به عنوان یک یادآوری از چگونه سلامت بشریت است متقابلا وابسته به سراسر جهان برای هزاران سال, آخرین شیوع بیماری می تواند بی درنگ یک بازنگری چگونه جهان کار می کند با هم.

همه چیز سقوط از هم جدا ؟

چین را به اثبات محوری در تعیین آن جهت که جهان سر.

در این لحظه صاحب نظران اقتصادی در غرب در حال برگزاری نمایشگاه یک درجه schadenfreude در پکن ، Kenneth Rapoza مثلا استدلال می کند در فوربس که “کروناویروس جدید COVID-19 به پایان خواهد رسید که پرده نهایی در چین نزدیک به 30 سال نقش به عنوان تولید کننده پیشرو در جهان.” جهانی خط مونتاژ شد و در حال حاضر تغییر دور از منابع چینی به عنوان یک نتیجه از مغلوب ساختن پیشی جستن تعرفه بنابراین همه گیر تنها تقویت این روند است.

چین هنوز هم می تواند برنده بیرون می آیند در تمام این. دیگر وابسته به پایین-پایان ساخت آن می تواند سرمایه گذاری خود را مازاد سرمایه را حتی بیشتر فشار نسبت به ارزش افزوده بالاتر تولید به ویژه در دیجیتال (persian). این تغییر می تواند تسهیل عمده کاهش در کشور را کربن به عنوان به خوبی.

خیلی بستگی به ایالات متحده-چین در ارتباط است. مدتها قبل از coronavirus بحران سیاست ایالات متحده در نخبگان در حال حاضر نقل مکان کرد و دور از حمایت از تعامل با چین است. چین در حال حاضر آماده برای متارکه. آن را تا به حال گذاشته و زمینه را برای یک جایگزین جهانی شدن را گرانتر در renminbi و تامین مالی در کشور قابل توجه تجارت مازاد. بسیاری از کشورها در چین مجاورت تصمیم به شرکت در کمربند و جاده ابتکار و دریافت منابع مالی از بانک سرمایه گذاری زیرساخت های آسیایی.

در همان لحظه ای که چین و ایالات متحده نیاز به ایجاد یک اجماع جدید در اقتصاد و محیط زیست دو کشور در حال رفتن در جهات مختلف. و که آن را بسیار دشوار است برای جامعه بین المللی که از آن جمله است به آمده تا با راه حل های جهانی به آنچه که به طور فزاینده ای با مشکلات جهانی مانند تغییرات آب و هوایی و بیماری های همه گیر.

به دلیل coronavirus چین کشف چگونه وابسته به آن است که در بقیه جهان—برای خرید محصولات چینی برای تامین کنندگان چینی برای ارائه مواد اولیه برای کسب و کار چینی به سرویس گردشگران چینی است.

به دلیل coronavirus چین کشف چگونه وابسته به آن است که در بقیه جهان—برای خرید محصولات چینی برای تامین کنندگان چینی برای ارائه مواد اولیه برای کسب و کار چینی به سرویس گردشگران چینی است.

چین پیش بینی شده نرخ رشد برای سال 2020 تجدید نظر شده است را از 6 درصد به 5 درصد اما ممکن است کاهش و حتی بیشتر. جامعه شناس والدن بللو به مدت طولانی استدلال کرد که اقتصاد چین است که در واقع کاملا شکننده—با ظرفیت در بخش تولید املاک و مستغلات حباب نرخ بالای بدهی و نابرابری در حال رشد.

با کمربند و جاده ابتکار پکن شد و امید آن می تواند به رشد خود را راه برون رفت از این مشکلات است. این استراتژی بستگی به تعداد متغیرهای ناشناخته که در کوتاه مدت عبارتند از: تداوم این بیماری همه گیر و نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده است.

Coronavirus یک بیدارباش برای هر دو پکن و واشنگتن است. جدید وضعیت موجود از یک احیا جنگ سرد بین دو hegemons بیاستفاده است. آن زمان برای یکی دیگر از موج جهانی شدن اما این بار یکی که کاهش انتشار کربن و درآمد حاصل عادلانه تر و تقویت ظرفیت نهادهای بین المللی برای مبارزه با بیماری های همه گیر.

آن را نمی خواهد اتفاق می افتد بدون آمریکا و چین همکاری است. و این اتفاق نمی افتد و بدون های مختلف رئیس جمهور آمریکا و یک رویکرد متفاوت در پکن.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de