جدید نفتا را همه گیر بدتر برای مکزیکی ها?

در این بحث بیش از ایالات متحده آمریکا مکزیک کانادا توافقنامه تجارت جدید پیمان جایگزین نفتا که رفت به اثر در تاریخ 1 ژوئیه وعده های بسیاری ساخته شد در مورد اثربخشی کار خود را حمایت. ظاهرا آنها را به حفاظت از حقوق کارگران از کارگران مکزیکی که آنها را به فشار برای بهتر دستمزد و شرایط.

این وعده در حال یادآور کسانی ساخته شده است که اصلی نفتا مورد بحث قرار گرفت بیش از یک چهارم از یک قرن پیش. در آن زمان آن شرکت حامیان اصرار داشت این امر منجر به رفاه برای کارگران و کشاورزان که دیگر نمی خواهد بود موظف به ترک خانه برای پیدا کردن کار در ایالات متحده است.

این پیمان ایجاد شرایط بهتر برای کارگران در maquiladora کارخانه در مرز برای مهاجران مکزیکی زحمتکش در ایالات متحده در زمینه, و یا برای کشاورزان در جوامع از آن مهاجران آمده—این است که بیش از یک موضوع اقتصادی است. در دوران بیماری همه گیر رکورد از پیمان باید مورد بررسی قرار گیرد برای تعیین به عنوان به خوبی مسئولیت خود را برای مرگ و زندگی. آیا تغییرات آن باعث ایجاد مکزیکی ها بیشتر در معرض این ویروس ؟ و چون آن را ادامه همان اقتصادی ایران از توافق جدید نمی تواند اجتناب از بالا بردن همان سوالات است.

تاثیر در مکزیک

نفتا به حال تاثیر مخربی بر مکزیکی, کارگران, کشاورزان و فقیر و کارگر و محیط زیست طرف توافق هیچ چیز را به حفاظت از آنها. مشکل نهفته است در این توافق هدف—به منظور تسهیل در نفوذ از پایتخت ایالات متحده در مکزیک است. با در نظر گرفتن موانع سرمایه گذاری و فعالیت شرکت های بزرگ ایالات متحده را برقرار زمین شناسی سیاسی و تغییرات اقتصادی است. از زمان توافقنامه تجارت سهام نفتا هدف و همان تاثیر را داشته است.

1990 گزارش کنگره آمریکا’ کمیسیون برای بررسی مهاجرت بین المللی و تعاونی توسعه اقتصادی توصیه می شود که ایالات متحده مذاکره یک توافقنامه تجارت آزاد با مکزیک به منظور جلوگیری از مهاجرت است. اما حتی در این گزارش هشدار میدهد: “در آن طول می کشد بسیاری از سال—حتی نسل—برای رشد پایدار برای رسیدن به اثر مورد نظر” و در عین حال ایجاد خواهد سال از “هزینه های انتقالی در درد و رنج انسان.”

مکزیک “سال رشد پایدار” تبدیل به یک کوچک 1.2-2 درصد که مزایای بودند رسید توسط یک میلیاردر کلاس که ضرب در حالی که درآمد واقعی برای کارگران و کشاورزان کاهش یافت. عواقب شد فوري در جابه جایی که درد و رنج ایجاد می شود. آن را مجموعه ای از میلیون ها نفر از مکزیکی ها را به حرکت به عنوان مهاجران که در حال حاضر در معرض آنها را به ویروس.

سه میلیون کشاورزان آواره شدند ذرت آزادسازی به ایالات متحده اجازه می دهد شرکت های بزرگ مانند شرکت کارگیل و آرچر دانیلز میدلند به بیش مکزیک ذرت در بازار است. مکزیک خود را از دست داده CONASUPO فروشگاه در خدمت کشاورزان و فقرا و Wal-Mart شد و این کشور بزرگترین کارفرما. امواج از خصوصی سازی موظف به ارائه فرصت ها برای بانک ها و سرمایه گذاران, هزینه, شغل صدها هزار نفر به مکزیک انداخت باز اقتصاد آن است. به عنوان سرمایه گذاری و افزایش درآمد از مکزیکی ها کاهش یافته است.

سرمایه گذاری تا به حال سلامت فراتر از عواقب بیکاری است. مقدمه ای برای COVID آمد و در سال 2009 با گسترش ویروس H1N1 یا آنفلوآنزای خوکی. در مکزیک و برخی از آن را نفتا آنفولانزا به دلیل این توافقنامه فراهم خودرو برای Smithfield مواد غذایی برای پر کردن پرت دره در پوئبلا با گراز مزارع. این ویروس آغاز شده و در دره شهر, La Gloria. منبع آن بود که غلظت شدید از خوک ها و زباله های خود را. زباله از Smithfield ایالات متحده عملیات بود به طوری قابل توجهی از آن منجر به ممنوعیت حتی دولت محافظه کار در کارولینای شمالی.

با حرکت از جنوب Smithfield نه تنها فرار از محیط زیست حمایت. آن چنان غالب است که یکی از هر چهار وعده های غذایی از گوشت خوک خورده در مکزیک در حال حاضر می آید از این شرکت مزارع و واردات از ایالات متحده. اما 125,000 مکزیکی مشاغل از دست رفته در مزارع پرورش خوک در روند و مردم رو مریض و مرده از ویروس در سراسر مکزیک است. نفتا در محیطی سمت توافق چیزی برای کمک به مردم از دره پرت توقف شرکت غارتگری. جدید USMCA باعث می شود هیچ تغییری در دره پرت بود و هیچ چیز برای جلوگیری از یک وضعیت مشابه در آینده است.

شکست نفتا کار طرف قرارداد بود و حتی بیشتر کامل است. نه تنها مستقل اتحادیه برنده چانه زنی حقوق و نه تنها از کار اخراج کارگر ابقاء به دلیل نفتا شکایت. که رکورد بی پایان امروز ادامه دارد. مکزیکی اتحادیه کارگران معدن بوده است در اعتصاب در بزرگ کننی معدن مس از سال 2007. این پیمان هیچ تاثیری در به دست آوردن حقوق خود است. به جای نفتا را آزاد سرمایه گذاری به حرکت در سراسر مرز کمک کرده و معدن را مالک است. ثروتمند Larrea خانواده خریداری ASARCO معادن در آریزونا و مجبور کارگران معدن مرزی متحدان ایالات جراحی کارگران در اعتصاب نیز وجود دارد. نفتا هدف از آزاد کردن سرمایه گذاری را تضمین نمی کند حقوق کارگران; در آن آنها را به مخاطره انداخته است. توافق جدید است دقیقا همان هدف است.

مهاجران نیز رنج می برند

شکایت از نیروی کار نقض نیست ساخته شده فقط در مورد مکزیک. برخی از واصل شد بیش از نقض حقوق کارگران در ایالات متحده است. یک شماره ثبت از طرف مهاجران مکزیکی از جمله عظیم شلیک از کارگران مهاجر در طول برگزاری درایوهای توسط واشنگتن اپل کارگران و مین تخم مرغ کارگران مزرعه. موارد حتی در برابر دولت ایالات متحده خود را برای انکار مهاجران تحت حمایت آمریکا استانداردهای کار. هیچ کدام منجر به هر گونه عمل بتن می باشد. سمت توافق در آخرین مورد بود فقط حل و فصل این هفته زمانی که غذاهای دریایی کارگران گفته شد که H-2B وضعیت ویزا نمی محافظت از آنها در برابر تبعیض زیرا آنها زنان هستند. با توجه به Centro de los Derechos de Migrantes در سال 2016 “ما با ارائه یک شکایت تحت نفتا کار طرف توافق استدلال سیستمیک بر اساس تبعیض در مهمان برنامه کارگر.” چهار سال بعد در مکزیک ملی اداری مطمئن کارگران آنها می تواند گزارش هر گونه تبعیض به یخ و یا خواندن در مورد حقوق خود در بروشور.

مجبور به مهاجرت از این کارگران که امروز در معرض خطر هستند توسط COVID-19 یک محصول نفتا و آن جابجایی تاثیر در مکزیک جوامع است. تعداد مکزیکی ها مجبور به عبور از مرز برای پیدا کردن کار رفت و از حدود 4.5 میلیون نفر به 12.5 میلیون نفر در نفتا عصر. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در حال حاضر به دنبال کانال که جریان از مردم است. آن را قطع کرده است ویزا برای اعضای خانواده خود دستاورد جنبش حقوق مدنی که آن را برنده پایان bracero برنامه و عبور از قانون مهاجرت و ملیت قانون از سال 1965. به عنوان یک نتیجه از مغلوب ساختن پیشی جستن سفارشات اخیر این آوارگان هم اکنون می توانید تنها از نظر قانونی به عنوان H-2A کارگران مهمان در کشاورزی است. تولید کنندگان به ارمغان آورد یک چهارم از یک میلیون نفر از این کارگران به ایالات متحده در زمینه سال گذشته و حتی بیشتر در حال آورده و در این سال در وسط COVID بحران است.

مرکز قانون فقر جنوب به نام H-2A برنامه “نزدیک به برده داری” در گزارش خود موارد نقض حقوق بشر شده اند به طور گسترده ای مستند. نفتا در حالی که آن را به تولید این مهاجرت اجباری هیچ تاثیری در حمایت از حقوق مهاجران. از زمان توافقنامه تجارت هیچ حمایت یا نه. در دوران بیماری همه گیر است که می تواند کشنده باشد.

در ماه مارس بیش از 70 H-2A کارگران مهمان آلوده بودند در پادگان از Stemilt شرکت میوه در مرکز ایالت واشنگتن به خاطر آنها قرار دارد در شلوغ, سربازخانه, خواب در تخت تختخواب سفری است که اجتماعی فاصله غیر ممکن است. شهرستان Yakima, یکی از مقاصد اصلی برای این H-2A کارگران دارای بالاترین نرخ از عفونت از هر شهرستان در سواحل غرب است. در عین حال واشنگتن گفت: تولید کنندگان است که با قرار دادن کسانی که مهاجران را به سربازخانه با تخت تختخواب سفری قابل قبول بود. تولید کنندگان بنابراین لازم نیست به صرف پول در ساختمان جدید مسکن اگر چه کارگران پرداخت قیمت. قدیمی پیمان ارائه شده هیچ برای حفاظت از آنها و پیمان جدید را از آنها محافظت نمی کند یا نه.

عدم اثربخشی یا پیمان در پیشبرد منافع کارگران گره خورده است به عدم تعادل قدرت بین ایالات متحده و مکزیک است. هر دو نفتا و USMCA سیمان در محل ارتباط است که در آن شرکت های بزرگ ایالات متحده تسلط تصمیم گیری در مکزیک موثر بر کارگران مکزیکی. اخیر مبارزات کارگران در مرز در برابر ویروس و دستمزد فقر را ساخته اند که روشن است.

AMLO پاسخ

یکی از اولین اقدامات توسط آندرس مانوئل لوپز Obrador (AMLO) پس از او افتتاح شد رئیس جمهور در دسامبر 2018 شد به دستور دو برابر شدن دستمزد در مرز کارخانجات. در ماتاموروس دهها هزار نفر از کارگران در ادامه اعتصاب خود را پس از کارفرمایان ایالات متحده و مکزیک همکاران به سادگی حاضر به اطاعت از قانون است. دولت اما به نظر می رسید ترس خود را به استفاده از قدرت قابل توجهی به نیروی maquiladora کارفرمایان به رعایت.

زمانی که COVID-19 بحران آغاز شده در دولت مکزیک به دستور ایالات متحده متعلق به کارخانه به توقف تولید بسیاری از آنها خودرو اسمبلر و گیاهان در پنتاگون زنجیره تامین است. دوباره شرکت ها به سادگی حاضر به پیروی تا زمانی که خود کارگران در اعتصاب و آنها را مجبور به بستن درب. حداقل دوازده نفر را در لیر قطعات خودرو از کارخانه به تنهایی. سپس سفیر آمریکا به وزارت امور خارجه و مدیران بزرگ دفاع ایالات متحده و شرکت های خودرو تکیه بر دولت در مکزیکو سیتی. AMLO خورده و تحت فشار و اجازه آنها را به راه اندازی مجدد تولید و حتی کارگران را مریض و مرگ به عنوان یک نتیجه.

اهرم که این موافقت نامه ها باید با توجه به ایالات متحده آمریکا بسیار نگران کننده است. رشد آمریکا از تولید در مکزیک ساخته شده است که دولت مکزیک وابسته نگه داشتن این بخش عامل. این نه فقط بر دولت های گذشته که به شدت طرفدار شرکت های بزرگ. مکزیکی منتخب AMLO چرا که او وعده داده شده برای پایان دادن به این نئولیبرالی وابستگی و زندگی را در مکزیک جذاب تر برای مکزیکی ها. اما دولت آمریکا و شرکت ها توانسته اند خود را به استفاده از اهرم برای فشار او را به معکوس آن وعده. تهمت و تهدید به تعطیل مرز و مجبور مکزیک به توافق برسند به طور غیر قانونی در حفظ و متقاضیان پناهندگی از جمله زنان و کودکان در اردوگاه. نفتا ارائه شده به هیچ وجه برای جلوگیری از مغلوب ساختن پیشی جستن از انجام این کار و پیمان جدید نمی خواهد انجام دهد یا نه.

در حال حاضر این رئيس جمهور منتخب مردم در حال رفتن به واشنگتن به استقبال مغلوب ساختن پیشی جستن قبل از انتخابات و کلاه در دست از جان گذشته برای دیدن این موافقتنامه تجارت آزاد اجرا شده است. اما امضای پیمان جدید و کاخ سفید دیدار هستند نه ایجاد دوستی با مکزیک. به جای جشن دیدار تلخ به مکزیکی در ایالات متحده که احساس سوزش از مغلوب ساختن پیشی جستن است و بس.

“مغلوب ساختن پیشی جستن مشروط حمایت خود را از USMCA در مکزیک نگه داشتن آرام و در هزاران تبعید مکزیکی میزنه پسران و دختران خود را در قفس” اعلام تلخ بیانیه Binational مقابل سازمان های بومی. “چگونه ممکن است” این خواسته لوپز Obrador “که شما چه کسی برنده انتخابات در مکزیک در یک پیشرو پلت فرم تغییر برای کشور ما تبدیل شده اند به یک همکار با دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن که از او یک نامزد هرگز خود را پنهان می کردند نژادپرستی و نفرت نسبت به ما؟”

Juvencio Rocha پرالتا مدیر اجرایی انجمن مکزیک در کارولینای شمالی متهم لوپز Obrador از “ادای احترام” به مغلوب ساختن پیشی جستن در حالی که نادیده گرفتن ویران در جوامع مهاجران ناشی از ویروس است. “آنچه ما نیاز داریم از شما با اشتغال در خانه ما شهرها به طوری که اقتصاد ملی ما دیگر بستگی به حواله از کار ما در اینجا.”

رها کردن یک مسیر توسعه را در خود منافع ملی مکزیک امضا یک پیمان تجارت که زیردستان خود را در سیاست های بهداشت در طول یک بیماری همه گیر به نیازهای شرکت های بزرگ ایالات متحده. مکزیک مهاجرت سیاست های تهیه کارگری خواسته های از ایالات متحده آمریکا تولید کنندگان و خواسته های سیاسی ایالات متحده جناح راست. این وابستگی به سخت وحشتناک, قیمت, اندازه گیری مرگ و میر maquiladora کارگران در مرز کارخانجات و مهاجران در ایالات متحده در زمینه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de