سالت لیک سیتی — دستمزد زنان در حال رشد سریع تر از مردان است در نتیجه زنان به طور فزاینده ای پر بالا-مهارت مشاغلی است که جایزه های اجتماعی و مهارت های اساسی.

این رشد نیز منجر به باریک شدن شکاف دستمزد جنسیت, از 33 سنت دلار در سال 1980 به 15 سنت در سال 2018 با توجه به یک مطالعه اخیر از مرکز تحقیقات پیو.

“هنوز هم وجود دارد یک تفاوت بزرگ بین دستمزد زنان در حال رشد سریع تر از مردان” و ” زنان دستمزد برابری مردان,'” جسیکا گفت: ماسون ارشد تحلیلگر سیاست ملی مشارکت زنان و خانواده است.

پس از حسابداری آموزش و پرورش, کار پاره وقت, صنعت, شغل, عضویت در اتحادیه سن و شکاف هنوز 12 سنت دلار — با توجه به عواملی هستند که “دشوار است اگر نه غیر ممکن است برای اندازه گیری گفت:” ریچارد فرای یک محقق ارشد در پیو.

به گزارش گسترده توسط Deseret News دستمزد شکاف نیز تحت تاثیر خانواده, مراقبت, مسئولیت, کلیشه های جنسیتی شغلی تبعیض نژادی و تبعیض — چیزهایی که کمک به توضیح دهد که چرا یک شکاف باقی مانده است “حتی در میان پیشرفت واقعی در شغلی نمایندگی و رشد دستمزد” گفت: سرخ.

پس چه خواهد شد آن را برای بستن شکاف دستمزد و چه نقشی اجتماعی مهارت های بازی در این روند ؟

زنان پیشرو

در پیو گزارش محققان نگاه در 35 مهارت های مختلف در سراسر پنج دسته بندی ها: اجتماعی, اساسی, تحلیلی مدیریتی و مکانیکی.

از سال 1980 اشتغال در کارهایی که در آن مهارت های اجتماعی مهم هستند افزایش یافته 111 درصد و تا سال 2018 زنان شامل 52 درصد از کسانی که کارمند است.

زنان به طور فزاینده ای به ورود به این دبیرستان شغل زیرا آنها در حال آنهایی که از رفتن به محل های اساسی مهارت های تفکر انتقادی و حل مسئله و ارتباطات در حال تدریس و تمرین می گوید: سوزان Madsen, بنیانگذار و مدیر یوتا زنان و رهبری پروژه و استاد رهبری و اخلاق در یوتا دره دانشگاه.

در سال 2018 40 درصد از زنان شاغل 16 و بیش تا به حال مدرک لیسانس در مقایسه با 35 درصد از مردان با توجه به پیو گزارش.

رفتن به دانشگاه اجازه می دهد تا زنان (و مردان) برای پیدا کردن شغل فراتر از کم مهارت پایین تر-گزینه های پرداخت مانند آماده سازی مواد غذایی و خدمت به مشاغل — که از سال 1980 اشتغال زنان کاهش یافته است و از 67 درصد به 56 درصد با توجه به گزارش پیو.

“زنان واقعا در حال ساخت سود است و نه به سادگی یک بازتاب است که مردان عقب مانده” گفت: سرخ. در سال 1980 زنان به طور متوسط ساخته شده 15 دلار در ساعت است. امروز 22 دلار.

“که دستمزد واقعی افزایش ممکن است به صورت شیب دار به عنوان مورد نظر” سرخ ادامه داد: “اما آن است و نه بی اهمیت.”

جالب است توجه داشته باشید که در حالی که زنان به نظر می رسد تلاش برای صعود نیاز به مهارت های اجتماعی نردبان بسیاری از مردان نیست.

در میان مشاغل که در آن مهارت های اجتماعی تلقی می شد “کم اهمیت” مردان اشتغال افزایش 30% از سال 1980 در حالی که اشتغال زنان کاهش 15 درصد است.

این سخت است برای گفتن که دقیقا چرا این اتفاق می افتد.

پس از همه, در حالی که “اجتماعی, اساسی, تحلیلی و مهارت های مدیریتی تقویت و مکمل یکدیگر هل دادن دستمزد بالاتر و یا پایین تر در پشت سر هم … مهارت های مکانیکی و nonmechanical مهارت حرکت در مخالفت” با توجه به گزارش.

چرا مهارت های اجتماعی?

پس چرا به مهارت های اجتماعی داشتن چنین لحظه ؟

آن را نمی کند چرا که آنها جدید است; در واقع شرکت شده اند تقاضاهای مصرانه برای آن دسته از مهارت ها برای سال ها می گوید: دیل Cyphert عنوان استاد مدیریت در دانشگاه Northern Iowa.

شرکت به طور فزاینده ای در حال حرکت از بالا به پایین سلسله مراتبی به روش مبتنی بر تیم سازه و به عنوان نتیجه ارزیابی فردی به طور فزاینده ای بر اساس مهارت های اجتماعی و یا چگونه به خوبی کسی که با این نسخهها کار در یک تیم می گوید Cyphert.

یکی دیگر از دلایل مهارت های نرم افزاری ممکن است در کانون توجه است زیرا آنها بسیار سخت برای پیدا کردن در امروز کارکنان بالقوه می گوید: بروس Tulgan یک مشاور مدیریت و نویسنده “پل زدن مهارت های نرم افزاری شکاف است.”

Tulgan گفت: استخدام مدیران اغلب ذکر شکاف بین آنچه که مهارت های کارکنان بالقوه فکر می کنم آنها باید در مقابل آنچه که آنها در واقع نشان می دهد تا با.

مطمئن شوید که کسی ممکن است دارای دانش فنی برای مدیریت زمان نرم افزار برنامه او می گوید: اما آنها خوش در آغوش فرصت برای یادگیری جدید ،

حفظ تماس با مرکز اسکریپت یک مهارت فنی اما بالقوه استخدام باید nontechnical مهارت های لازم برای رسیدگی به یک مشتری خشمگین?

“مردم از استخدام به دلیل مهارت فنی” Tulgan می گوید. “اما مردم به دلیل اخراج از عدم nontechnical مهارت است.”

و این نرم nontechnical مهارت هرگز منسوخ شده — بر خلاف بسیاری از مهارت های مکانیکی هستند که یا در حال تغییر و یا جایگزین اتوماسیون و جهانی شدن است.

بیش از گذشته نزدیک به 40 سال در حالی که دستمزد باید رشد 24 درصد در کارهایی که در آن مهارت های اجتماعی مهم هستند و دستمزد در مشاغل حداقل نیاز به چنین مهارت بودند یا راکد و یا به سختی تغییر با توجه به پیو گزارش.

جنسیتی در نیروی کار

یکی دیگر از دلایل شکاف دستمزد مردد است که بسیاری از ما در مجموعه مهارت تبدیل شده اند جنسیتی — معنی پسران جوان ممکن است به صورت نقد برای نشان دادن همدلی و یا بودن, احساسی, رسا, در حالی که دختران جوان ممکن است به طعنه برای نشان دادن علاقه در رشته مهندسی و یا ساخت و ساز می گوید: میسون.

زمانی که شغل تبدیل جنسیتی آن منجر به شغلی تبعیض نژادی — و می توان در این واقعیت است که اکثریت پرستاران و معلمان زن هستند در حالی که اکثریت مدیران و کارگران ساخت و ساز مرد هستند. (پیو گزارش متوجه شد که این کار به بالا برای زنان در تمام nontechnical مجموعه مهارت های یک پرستار ثبت شده است. برای مردان آن مدیر.)

به عنوان یک زمینه بیشتر می شود مردانه دستمزد بالا برود و آن را به عنوان می شود بیشتر زنانه دستمزد پایین — حتی زمانی که کنترل برای آموزش و مهارت است.

کارشناسان می گویند این است که با جامعه ما فلسفی احساسات در مورد مراقبت — نقش تاریخی انجام شده توسط زنان است.

“اگر شما نگاه در آموزش و پرستاری آنها شغل مناسب … که در آن شما می توانید زندگی می کنند و شما می توانید اشتراک خود را به خانواده ها می گوید:” آریان Hegewisch مدیر برنامه برای اشتغال و درآمد در موسسه مطالعات زنان تحقیقات سیاست. “آنها همچنین به شدت منعکس undervaluation مراقبت از کار و اساسا از زنان کار می کنند.”

پرستاری ممکن است به آرامی شروع به از طریق شکستن شغلی تبعیض نژادی به عنوان بیشتر از مردان پیوستن به صفوف می گوید Hegewisch تغییر رو در بخش های گسترده نیاز برای مراقبان برای پیری جمعیتی جمعیت.

به عنوان اتفاق می افتد که امید این است که افزایش حقوق برای همه.

یکی دیگر از راه حل بالقوه به دستمزدها است که زنان را تشویق به فکر می کنم در خارج از “سنتی box” — به دنبال به سمت شغل است که ارزش های اجتماعی و یا مهارت های بنیادی و در عین حال رفتن در یک مسیر متفاوت است.

در طول تاریخ این کار از زنجیره تامین — روند گرفتن محصول خود را به مصرف کننده شده است مرد گفت: Cyphert اما زنان بیشتر و بیشتر در دانشگاه ها رشته در آن, پس از به رسمیت شناختن است که کار کردن با فروشندگان و تولید کنندگان این است که در پایان به سادگی ورزش در ایجاد روابط.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de