زنان در صورت افزایش خطر خشونت در Covid-19

نیویورک – دولت نیاز به کار بیشتر برای نظارت و مداخله برای جلوگیری از خشونت علیه زنان در طول Covid-19 مستندات سازمان دیده بان حقوق بشر امروز گفت که در گزارش به سازمان ملل متحد گزارشگر ویژه در مورد خشونت علیه زنان است. این مشکل ممکن است حاد به خصوص برای زنانی که به هر دو صورت تبعیض و به حاشیه رانده است.

دیده بان حقوق بشر نگرانی که کارگران خانگی سکس با زنان معلول – از جمله کسانی که زندگی در نهادی تنظیمات و زنان بدون دسترسی به تکنولوژی کار از راه دور از خانه و یا در مواجهه با یک مخاطره آمیز وضعیت مسکن ممکن است پیدا کردن آن سخت تر برای دریافت فوری خدمات مورد نیاز در طول بیماری همه گیر. 17-گزارش صفحه جزئیات مراحل دولتها باید اطمینان حاصل شود که هیچ زن چپ است دولت در پاسخ به افزایش خشونت است.

“مقامات در همه جا باید نگران گزارش ها از افزایش خشونت مبتنی بر جنسیت در زمینه Covid-19 همه گیر و همراه مستندات” گفت: Amanda Klasing اقدام co-مدیر حقوق زنان دیده بان حقوق بشر. “گزارش ها از افزایش خشونت مبتنی بر جنسیت ماسک یک خطر بزرگتر آن است که زنان در سایه و یا در حاشیه جامعه را خشونت رنج می برند و بدون درمان و یا تاخیر اگر دولت نمی به سرعت عمل می کنند.”

Dubravka Šimonović سازمان ملل متحد گزارشگر ویژه برجسته شده در مارس 27 سال 2020 بیانیه ای اعلام کرد که تلاش ها برای مقابله با جریان بحران بهداشتی ممکن است منجر به افزایش خشونت خانگی علیه زنان است. دیده بان حقوق بشر همچنین نگرانی که بحران – و مستندات – می تواند باعث بیشتر بروز خشونت خانگی به دلایلی از جمله افزایش استرس تنگ و شرایط دشوار زندگی و ضعف در جامعه سیستم های پشتیبانی. بحران همچنین می توانید اغلب بیشتر از حد توانایی زنان برای فرار از سوء استفاده و دیدن معتادان برگزار شد به حساب و محل قربانیان در یک محیط بدون دسترسی مناسب به خدمات مانند پناهگاه های امن.

گزارش اولیه از پلیس شکایت و خط داده از کشورها در سراسر جهان نشان می دهد که ترس از شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل و دیده بان حقوق بشر به خوبی تاسیس شده است. بر این اساس این مهم است برای مقامات به نظر خشونت خانگی خدمات ضروری در طول مستندات و به اطمینان حاصل شود که هیچ موانع جدید برای دسترسی به خدمات در حال ایجاد سازمان دیده بان حقوق بشر گفت.

دیده بان حقوق بشر فراهم می کند جزئیات چگونه دولت می تواند بیشتر انجام دهید برای رسیدن زنان به حاشیه رانده شده به دلیل اشتغال سن و ناتوانی محدود دسترسی به اینترنت, کار از خانه و یا مخاطره آمیز شرایط مسکن. نه همه زنان بوده اند ضربه به همان اندازه توسط Covid-19 همه گیر و مرتبط با بحران اقتصادی است. در بسیاری از کشورها زنان از در حال حاضر جوامع به حاشیه رانده شده خود را در خط مقدم به عنوان ضروری کارگران با وضعیت مخاطره آمیز مالی به کارگران رسمی و یا رو unaddressed نهادی نژادپرستی و نابرابری های سلامت. همه این باعث می شود دسترسی به خدمات برای خشونت مبتنی بر جنسیت ،

دولت سیاست های مربوط به خشونت علیه زنان و خشونت خانوادگی باید فراگیر و قابل دسترس برای زنان معلول و زنان مسن تر دیده بان حقوق بشر گفت. به عنوان بسیاری از زنان مسن تر نیز در افزایش خطر عوارض مرتبط با پیمانکاری Covid-19 آنها در خصوص وضعیت مخاطره آمیز بسته حمایت از دیگران برای فعالیت هایی مانند رفتن به فروشگاه مواد غذایی و یا بانک.

بسیاری از زنان ساکن در مجتمع مسکونی موسسات صورت خطر غفلت سوء استفاده و عدم مراقبت های بهداشتی بلکه محدودیت در ظرفیت قانونی که به دور از حقوق خود را به تصمیم گیری برای خود را دارند. به عنوان اخیر سازمان دیده بان حقوق بشر تحقیق در مکزیک نشان می دهد زنان معلول نیز ممکن است در صورت سوء استفاده از زمانی که آنها زندگی می کنند و با اعضای خانواده – به خصوص زنان که نیاز به فشرده اشکال پشتیبانی از وظایف روزانه و نیازهای اساسی مانند مسکن و غذا و بهداشت. دولت باید با جمع آوری اطلاعات جامع در مورد خشونت علیه زنان مسن و زنان معلول به خصوص به عنوان همه گیر بحران همچنان ادامه دارد.

اینترنت می تواند تسهیل دسترسی به بازمانده گروه پشتیبانی, مشاوره, سلامت, اطلاعات – از جمله در مورد بهداشت جنسی و باروری – و دیگر منابع آنلاین است که می تواند بحرانی حیاتی برای زنان تجربه خشونت مبتنی بر جنسیت. اما جهانی شکاف دیجیتالی نیز می تواند مانع از دسترسی به خدمات در زمینه همه گیر و مستند دیده بان حقوق بشر گفت.

در پایین و کشورهای با درآمد متوسط بیش از 300 میلیون کمتر زنان نسبت به مردان در حال استفاده از اینترنت تلفن همراه. و زنان از جوامع به حاشیه رانده شده و از جمله زنان مسن و زنان معلول در همه کشورها ممکن است تجربه نامتناسب محرومیت از دسترسی به اینترنت است.

در یک مثال ارائه دهندگان خدمات که در پاسخ به خشونت مبتنی بر جنسیت در انگلستان دیده بان حقوق بشر گفت که به عنوان منابع بروید دیجیتال Covid-19 بحران را تشدید کرده است عدم دسترسی به خدمات برای مهاجران و سیاه, اسیایی, و اقلیت های قومی و زنان است. دولت ها باید اطمینان حاصل شود که خدمات بیشتر حرکت های آنلاین برای رسیدن به زنان در طول Covid-19 مستندات زنان بدون دسترسی به امن و خصوصی اینترنت و یا تلفن همراه منابع را می توانید در ادامه برای دسترسی به خدمات.

زنانی که در خانه از جمله کارگران خانگی که با کارفرمایان و یا زنان در حال حاضر از راه دور از خانه ممکن است به صورت خاص خطرات ناشی از سوء استفاده بدون اینکه به آسانی قابل مشاهده برای سیاستگذاران و یا ارائه دهندگان خدمات. کارفرمایان باید آگاه شده و نقش آنها می تواند در تسهیل دسترسی به خدمات پشتیبانی و مراحل گرفتن برای جلوگیری از سوء استفاده است که منجر به از دست دادن شغل و سازمان دیده بان حقوق بشر گفت. پیشگامانه 2019 سازمان بین المللی کار خشونت و آزار و اذیت کنوانسیون به طور خاص دولت ملزم به رسمیت شناختن و کاهش اثرات خشونت خانگی بر کار و دولت باید حرکت به سمت تصویب و اجرای کنوانسیون.

“بهداشت عمومی و اقتصادی تاثیر همه گیری همچنان ادامه دارد اما دولت باید یک تصویر واضح تر از اضافی خطرات و آسیب های ناشی از مستندات,” Klasing گفت. “آنها نیاز به گام در سرعت و رسیدگی به افزایش خطرات ناشی از خشونت است. هر پاسخ ناقص خواهد بود مگر اینکه دولت اطمینان حاصل شود که تلاش های خود را به طور خاص هدف قرار دادن زنان در حال حاضر تا حد زیادی فراموش شده توسط مقامات حتی قبل از بحران است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>