یمن, دولت یمن به توافق تبادل زندانی

Feb. 16 (سلامت) — دو طرف یمن جنگ داخلی به توافق بلند مدت با تاخیر در مقیاس بزرگ زندانی مبادله طرح سازمان ملل متحد روز یکشنبه گفت که در میان اوج مبارزه بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت یمن و حوثی ها.

سازمان ملل متحد گفت: این طرح خواهد بود که برای اولین بار “در مقیاس بزرگ تبادل زندانیان” بین دو طرف پس از آغاز جنگ در سال 2015. آن را فاش نمی کند تعدادی از زندانیان که رد و بدل می شود.

سازمان ملل متحد گفت توافق شده بود پس از هفت روز جلسه کامل روز شنبه در عمان, اردن.

این سومین چنین دور از مذاکرات پس از دو طرف متخاصم توافق برای تبادل زندانیان تحت استکهلم توافق 2018 که مطرح امیدوار است که این جنگ ممکن است در نهایت رسیدن به یک صلح حل و فصل است.

پس از اتمام این جلسه در روز یکشنبه هر دو طرف تصمیم به “بلافاصله شروع با تبادل لیست برای آینده آزادی” سازمان ملل متحد گفت.

“من مصرانه از طرفین برای حرکت به جلو با تبادل آنها در توافق امروز با بیشترین حس فوریت” U. N. فرستاده ویژه یمن مارتین گریفیتس در بیانیه ای گفت. “پیشرفت شده است بیش از حد آهسته ، درد هزاران نفر در انتظار تجدید دیدار با عزیزان خود باید پایان یابد. امروز احزاب به ما نشان داد که حتی با چالش های رو به رشد در زمین اعتماد به نفس آنها شده اند ساختمان هنوز هم می تواند عملکرد نتایج مثبت است.”

این جلسه به ریاست دفتر نماینده ویژه دبیر کل برای یمن و کمیته بین المللی صلیب سرخ.

دو طرف همچنین تجدید تعهد خود را به اجازه می دهد درگیری زندانیان به تماس با خانواده خود را مطابق با قوانین بین المللی بشردوستانه سازمان ملل گفت: ادامه این جلسه دیگری است که برنامه ریزی برای تشکیل جلسه در اواخر ماه مارس بیشتر به بحث و تبادل.

فرانتس Rauchenstein رئیس کمیته جهانی صلیب سرخ در صنعا گفت که این توافق “بسیار دلگرم کننده” است و او امیدوار است آن را زمینه سازی برای بیشتر زندانی معاوضه.

“امروز با وجود ادامه شاهد هستیم که احزاب پیدا کرده اند مشترک بشردوستانه زمین است که اجازه خواهد داد که بسیاری از بازداشت شدگان به بازگشت به عزیزان خود” او گفت:. “این نشان می دهد که تنها احزاب خودشان باید آن را در دست خود را در مورد مثبت و تغییر پایدار است.”

توافق می آید یک روز اظهاراتش ادعا کرد که به ضرب گلوله یک ائتلاف به رهبری عربستان سعودی جت و دو روز پس از سازمان ملل متحد گفت: به عنوان بسیاری از 31 شهروند غیرنظامی کشته شدند و 12 تن دیگر زخمی شدند, در حملات هوایی توسط ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در شمال Al-Jawf استان است.

“بسیاری از مردم در حال کشته در یمن — آن را یک فاجعه و آن را غیر قابل توجیه” گفت: Lise گراند, U. N. بشر دوستانه هماهنگ شد. “تحت قوانین بینالمللی احزاب که توسل به زور موظف به حفاظت از غیرنظامیان است. پنج سال به این درگیری و belligerents هنوز هم عدم رعایت این مسئولیت است. این تکان دهنده است.”

دو جناح شده اند در جنگ از ایران حمایت شورشیان سرنگون بین المللی به رسمیت شناخته شده یمن دولت در سال 2015 است.

این درگیری تاکنون یک مارپیچ رو به پایین است که تفویض این کشور خاورمیانه را به بدترین بحران انسانی جابجایی 3.3 میلیون نفر در سراسر کشور با توجه به داده ها از ملل متحد است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

ایندکسر